Chorvatsko je stále IN! Na TripAdvisoru má největší nárůst za rok 2019

Dubrovnik
Zdroj: Profimedia

Podle statistických údajů o chování a návštěvách uživatelů na portálu TripAdvisor – jedné z největších světových cestovních platforem – je Chorvatsko na vrcholu seznamu zemí s nejvyšším růstem obliby za první čtyři měsíce letošního roku.

 Vyhledávání a popularita Chorvatska jako destinace vzrostla na TripAdvisoru o 27 %. Dvě chorvatská letoviska také opanovala žebříček měst – Dubrovník byl číslo jedna se 46% nárůstem popularity, na druhém místě skončil Split s nárůstem o 41 %.

 

"Jde o vynikající ukazatele pro chorvatský cestovní ruch, i proto, že víme, že třeba jen v dubnu hledalo na TripAdvisoru důležité turistické informace více než 280 milionů lidí," komentoval ředitel chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić.

 

Na druhém místě za Chorvatskem z hlediska nárůstu obliby skončilo Slovinsko (+22 %), následované Černou Horou (+18 %), Řeckem (+12 %) a Kyprem (+11 %).

 

Co se týče samotných měst, na třetí pozici se za Dubrovníkem a Splitem umístilo španělské Salou (+39 %), Ayia Napa na Kypru (+31 %), a Marmaris v Turecku (+29 %).

 

TripAdvisor je k dispozici na 49 trzích a v 28 jazycích po celém světě. Jeho součástí je více než 600 milionů komentářů a recenzí cestovatelů a turistů. Shromažďuje také více než 8 milionů ubytovacích zařízení nebo restaurací.

red