Cirkus nahradil živá zvířata hologramy! Chce upozornit na týrání

V cirkusu nahradili zvířata hologramy
Zdroj: Twitter

K cirkusu vždy patřila zvířata a řada z nás si cirkusovou show neumí představit bez slonů, koní nebo tygrů. Časy se však změnily a ve společnosti se stále víc mluví o tom, že zvířata jsou v cirkusu týrána.

6 fotek
Německý cirkus Rorncalli byl založen v roce 1976 a vždy do svých show zahrnoval i zvířata. Nyní se však vedení cirkusu rozhodlo upozornit na strašné podmínky, v kterých jsou občas zvířata nuceni v cirkusech žít a živé slony či tygry už ve svých představeních neukazuje. Skutečná zvířata tak nahradily hologramy a cirkus v digitální podobě ukazuje slony, opice i ryby.

 

Nová podoba show sklidila především na sociálních sítích obrovský úspěch. Nejen ochránci zvířat jsou z nápadu nadšeni a německému cirkusu tleskají. „Výborně, tohle je budoucnost cirkusu,“ zní například jeden z komentářů na Twitteru.

 

Na problematiku chovu zvířat v cirkusech se v poslední době čím dál tím více poukazuje. České ministerstvo zemědělství dokonce navrhlo úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech. Samotní majitelé cirkusů samozřejmě proti tomuto návrhu protestují a tvrdí, že k žádnému týrání nedochází. Agentura AFP přitom v loňském roce přinesla reportáž o tom, v jakých hrůzných podmínkách žijí zvířata v čínských cirkusech a ukázala děsivé záběry na nemocné a zbídačené lvy, tygry i medvědy.

Nova action