Další malér Facebooku? Služba prý sbírá osobní informace z desítky jiných aplikací

Facebook
Zdroj: Profimedia

Zdá se, že Facebook má na krku další problém. A opět jde o únik osobních dat!

List Wall Street Journal informuje o tom, že newyorský guvernér Andrew Cuomo nařídil státním úřadům, aby vyšetřily zprávu, podle které Facebook shromažďuje osobní údaje z aplikací pro smartphony.

 

Facebook prý sbírá osobní informace z mnoha populárních aplikací, a to i v případě, že uživatel není připojen k jeho síti. List The Wall Street Journal přišel s analýzou 70 mobilních aplikací pro iPhony. Výsledky ukazují, že Facebook sbírá data z více než 11 z nich. Ty následně využívá pro lepší cílení reklam v jejich platformě.

Facebook
Zdroj: Profimedia

Mezi ony aplikace patří například Flo Period & Ovulation Tracker, jenž například sbírá přesné informace, kdy měly uživatelky menstruaci nebo Instant Heart Rate: HR Monitor, která shromažduje záznamy o srdečním pulzu uživatelů.

 

Facebook se loňský rok dostal do centru pozornosti díky analytické společnosti Cambridge Analytica, jenž neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa

Nova action/ČTK