Další úspěch vinařů! Víno z Moravy uspělo na prestižní soutěži

Vítězné víno

Vinaři z Moravy se zase radují. Další víno vyprodukované v České republice dokázalo zazářit v mezinárodní konkurenci.

 Víno z vinařství Gotberg Pálava, výběr z hroznů 2017, získala na prestižní světové soutěži vín londýnské Decanter World Wine Awards stříbrnou medaili. Ve velké konkurenci více než 17 tisíci vín z celého světa zaznamenal úspěch i jejich Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2016, který byl oceněn bronzem. Soutěž byla založena v roce 2004 prestižním britským magazínem o víně a letošním ročníkem slaví šestnáct let své existence.

 

Navazuje na úspěchy Pálavy, pozdní sběr z roku 2017, která získala zlatou medaili na mezinárodní soutěži Vinalies Internationales. V Gotbergu o ní s oblibou říkají, že se jedná o šlechtitelský a svěží zázrak Moravy. Vyznačuje se slámově žlutou barvou se zelenými reflexy. Voní po tropickém ovoci, zejména po liči a ananasu. Je charakteristická kořenitou chutí a výraznými tóny čerstvé vanilky.

 

Vinařství Gotberg se od svého vzniku v roce 2003 soustředí na přívlastková vína tradičních i nových odrůd, kterým se v tamní lokalitě daří. Gotberg se také může pyšnit nespočtem ocenění a medailí na vinařských soutěžích v České republice i v zahraničí. Jedním z největších úspěchů je získání platinové medaile na soutěži Decanter World Wine Awards za svůj Ryzlink rýnský pozdní sběr z roku 2016. K nedávným úspěchům patří zlatá medaile z mezinárodní soutěže Vinalies Internationales za Pálavu, pozdní sběr 2017 a Sauvignon, pozdní sběr 2016.

TN.cz