Elon Musk opět přišel s novinkou. Do nového Roadsteru chce zabudovat raketové trysky!

Tesla Roadster
Zdroj: Tesla/Profimédia

Elon Musk, vizionář a majitel kosmické společnosti Space X, je zkrátka koumák. Nejenže se mu podařilo vyslat do vesmíru Teslu Roadster, ale nyní přišel i se skvělým, ale možná trochu bláznivým nápadem, jak zabudovat raketové technologie do automobilu.

S oznámením nového modelu Roadsteru přišel Musk na podzim. Podle něj nový automobil značně překoná starší model, který se na silnicích poprvé objevil v roce 2008. Bude totiž obsahovat baterií o kapacitě 200 kWh a právě ta mu umožní dosáhnout zrychlení z 0 na 100 za 1,9 sekundy a dojezd 1000 km na jedno nabití.

 

Jak však Musk nyní sám potvrdil na Twitteru, špičková baterie není  jediným vylepšením nového modelu. Druhá generace Tesly Roadster, která má být na trh uvedena v roce 2020, bude prý v rámci volitelné výbavy obsahovat 10 malých raketových trysek umístěných souvisle kolem vozu!

 

Přesněji bude sporťák podle všeho vybaven tlakovými nádobami COPV, které však budou naplněny místo paliva stlačeným vzduchem. Při potřebném výkonu se tak jednoduše natlakovaný vzduch uvolní a dodá potřebné zrychlení. "Raketové motory dramaticky zlepší zrychlení, maximální rychlost, brzdění či zatáčení. Možná dokonce umožní Tesle létat ... ", tvrdí Elon na sociální síti.

 

ČTĚTE TAKÉ: 

FERRARI zhotovilo pro svého klienta unikátní kousek. Model SP38 je vážně originál!

Tohle je nejdražší motorka světa! Jaký luxus v sobě ukrývá?

 

Podle něj se bude jednat o nejrychlejší automobil na světě. Kvůli raketovým tryskám však majitel vozu přijde o dvě zadní sedadla. Komu by to však v tomto případě vadilo, že?

 

 

Nova action