Publikováno 26. 10. 2018

FACEBOOK má další malér! Jeho zařízení na videohovory opět sbírá informace od uživatelů

Zdroj: TV Nova

Když Facebook představil své první zařízení Portal, které má usnadnit videohovory, uživatelé byly trochu v rozpacích. Displej totiž obsahuje kameru s mikrofonem a řada lidí se tedy bála, že bude ohroženo jejich soukromí.

Samotný Facebook však uživatele uklidňoval s tím, že Portal bude naprosto bezpečný a k únikům osobních dat rozhodně nehrozí. Nahraná videa se totiž prý nebudou nikam ukládat.

 

Své výroky o bezpečnosti však nyní musí gigant mezi sociálními sítěmi stáhnout. Na povrch totiž vyplavaly informace, že Facebook používá kamerové záznamy pořízené z Portalu na získávání dat, které později používá k lepšímu cílení reklamy.

 

Tuto informaci potvrdila i samotná mluvčí Facebooku. „Videohovory zařízení Portal jsou postaveny na infrastruktuře Messengeru, takže při videohovoru shromažďujeme stejné typy informací (např. údaje o využití, jako je délka hovoru, frekvence hovorů), které shromažďujeme na jiných službách,” uvedla v oficiálním prohlášení.

 

V dubnu letošního roku přiznal Facebook  zneužití dat až u 2,7 milionu obyvatel Evropské unie. Vyšlo najevo, že agentura pomáhala s předvolební kampaní amerického prezidenta Donalda Trumpa. Na základě nelegálně sebraných dat vytvořila software, který cílil na uživatele podle jejich zájmů.

 

Facebook Portal
Zdroj: facebook

Nova action

Diskuze