Facebook opět zasáhl do soukromí! Tajně přepisoval hlasové zprávy uživatelů

Messenger, WhatsApp, Facebook na telefonu
Zdroj: TN.cz

Společnost Facebook má na krku další problém s vážným zásahem do soukromí. O co se jedná tentokrát?

Agentura Bloomberg zjistila další skandál týkající se této největší sociální sítě světa. Kalifornská společnost měla údajně najmout až stovku externích pracovníků, kteří přepisovali hlasové zprávy uživatelů. Agentuře to potvrdili samotní zaměstnanci, kteří pochopitelně chtějí zůstat v anonymitě.

 

Facebook praktiku sice potvrdil, ale zároveň upozornil na to, že ji již neprovozuje. „Podobně jako společnosti Apple a Google jsme lidské přezkoumávání audia pozastavili více jak před týdnem,“ zareagovala firma na odhalení a zároveň se brání tím, že k přepisování zpráv dávali uživatelé souhlas přímo v aplikaci Messenger. Jak ovšem upozorňuje agentura Bloomberg, nikdo uživatele předem neupozornil, že by se jejich zprávy mohly dostat do rukou třetí straně a že samotné zprávy bude přepisovat člověk a ne automat.

 

Celou záležitost nyní prošetřuje irský úřad pro ochranu osobních údajů: „Požadujeme podrobné informace ohledně tohoto zpracovávání a toho, proč se Facebook domnívá, že takovéto zpracovávání dat je v souladu s jeho závazky plynoucími z GDPR,“ prohlásil.

Nova action