Facebook představil první vlastní zařízení. Displej Portal umožní videohovory!

Facebook Portal
Zdroj: facebook

Facebook odhalil svůj první displej Portal! Ten je speciálně určen k tomu, aby usnadnil videohovory vedené právě přes Facebook, nejpopulárnější sociální síť na světě.

Původní displej má deset palců s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Existuje však i větší verze s odlišným designem a velikostí displeje 15,6 palce a rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Zástupci Facebooku uvedli že přístroj má velmi jednoduché ovládání. Portal využívá systém umělé inteligence, který se stará o automatické zabírání a zaostřování jedinců před kamerou. Kvalitní mikrofony navíc dokáží minimalizovat šum v pozadí, takže uživateli půjde kdykoliv rozumět.

 

Ačkoliv má Portal výrazně usnadnit facebookovou komunikaci, při jeho představení se objevily pochyby právě o umístění kamery a mikrofonů. Řada analytiků namítá, že uživatele právě možná přítomnost kamery odradí kvůli strachu z neustálého nahrávání. Samotný Facebook však tvrdí, že používání přístroje je naprosto bezpečné a soukromí uživatelů rozhodně nebude ohroženo. Facebook totiž video nebude vůbec ukládat na své servery, a tak by možnost zneužití měla být naprosto minimální. Chytrý displej navíc obsahuje tlačítko, které dokáže kameru i mikrofony vypnout.

 

Nova action