Aktualizováno 16.11. 2017 23:27

Firma chce bojovat proti cigaretám. Dala zaměstnancům, kteří nekouří, 6 dní placeného volna

Kouření
Zdroj: isifa.com

Japonská marketingová firma Piala Inc tak dlouho řešila problémy mezi kuřáckým a nekuřáckým personálem, až se rozhodla ke kontroverznímu řešení. Těm zaměstnancům, kteří se obejdou bez cigarety, darovala 6 dní placeného volna. Nekuřáci měli totiž pocit, že zatímco jejich kolegové tráví čas na cigaretě, oni poctivě pracují.

 "Jeden z našich nekuřáckých referentů nás na problém s kuřáky upozornil začátkem tohoto roku," uvedl mluvčí společnosti Hirotaka Macušima. Hlavním problémem je prý špatné umístění takzvaného "kuřáckého koutku". Pokud si chce totiž někdo dojít na cigaretu, musí se z 29. patra budovy, kde společnost sídlí, přemístit na přízemí a ven. Celá jedna kuřácká pauza tak zabere asi 15 minut. a někteří silní kuřáci stráví na cigaretě 2-3 hodiny z pracovní doby.

 

Vedení společnosti se ovšem nerozhodlo kuřáky pokutovat, ale naopak přišlo s řešením, jak potěšit nekuřáky. 6 dní placeného volna má být dokonce i motivací pro ty, kteří se stále nedokázaly od cigaret odloučit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

BLOG: Zavřete okna, protikuřácký zákon je tu

 

Nový a výhodný benefit funguje teprve měsíc, a už teď ho využilo 30 zaměstnanců ze 120. Vedení společnosti však doufá, že nápad se 6ti denní dovolenou navíc byl dobrý a v budoucnu začne počet nekuřáků ve firmě stoupat.

 

Nova action

Diskuze