Google chystá novou sociální síť! Chce konkurovat Facebooku

Google - odposlech
Zdroj: www.irishtimes.com

Ačkoliv to společnosti Google s její sociální sítí Google + nevyšlo a neúspěšný konkurent Facebooku dnes již neexistuje, velký internetový gigant to nevzdává a podle posledních informací testuje novou sociální síť. Ta se má od těch ostatních však zcela lišit!

Google testuje sociální síť pod názvem Shoelace, která je v těchto dnech dostupná pouze v New Yorku. Jejím úkolem je sice uživatele sdružovat, ale na rozdíl od jiných sociálních sítí má za úkol i zajistit to, aby lidé jen hloupě necivěli do mobilů, ale trávili více času spolu.

 

Každý uživatel si bude moct na Shoelace nastavit své zájmy a preference. Podle toho pak v aplikaci najde lidi ve svém okolí, kteří mají stejné koníčky, a jednoduše se tak dá vytvořit skupina lidí, jenž spolu může trávit volný čas. Aplikace totiž bude moct stejně jako třeba Facebook vytvářet různé události, kterých se budou moct zúčastnit dva lidé, nebo třeba celá skupina.

 

Google chystá novou sociální síť
Zdroj: Google

 

Zatím není jasné, kdy se síť dostane k nám. Jelikož se zatím opravdu testuje pouze v New Yorku, je jasné, že následně jsou na řade Spojené státy. Už nyní však Google upozorňuje na to, že pro nainstalování Shoelace budou uživatelé zpočátku potřebovat Android v 8.0 nebo v.11.0 iOS.

Nova action