Jak přes Vánoce nepřibrat? Zde jsou 3 užitečné rady!

Vánoce
Zdroj: Thinkstockphotos

Vánoce jsou bezesporu spojené i s obrovským přejídání. Jak skloubit cukroví, kapra, bramborový salát a cukroví, aby pod vámi na Nový rok nepraskla váha? Poradíme!

Nebojte, není nutné, abyste si všechny ty vánoční dobroty museli odpustit. Jen je důležité, abyste našli určitou rovnováhu a měli silnou vůli. A my vám řekneme, jak na to.

 

1. Jezte střídmě a pravidelně

 

I během svátků dodržujte energeticky vyvážený jídelníček a jezte pravidelně. Nikdy se nesnažte vykompenzovat snězené sladkosti vynecháním oběda apod. Aby metabolismus správně fungoval, musí mít z čeho čerpat živiny. A ty mu dodáte pouze kvalitními potravinami. A pokud ty potraviny budou během Vánoc doplněné o jídlo, které máte normálně na seznamu zakázaných jídel, v malém množství se nic nestane.

 

2. Volte alternativu

 

Až vaše manželka bude připravovat bramborový salát, poraďte jí, ať místo majonézy použije bílý jogurt s nízkým obsahem nasycených tuků. Při pečení cukroví se také může použít místo pšeničné mouky špaldová mouka a místo cukru alternativní sladidlo.

 

3. Hlavně klid!

 

Zdravý duch koresponduje se zdravým tělem. V první řadě tedy už dopředu nepřemýšlejte nad tím, jak budete hned po vánocích naklusat do posilovny. Takové uvaování vám totiž svátky zaručeně otráví a Vánoce jsou přece hlavně o chvílích klidu a cukrátka spolu s tradiční štědrovečerní večeří k nim v malé míře prostě patří.
 

Nova action