Jaká jsou rizika e-cigaret? Zde je 7 klíčových informací ze série studií

Elektronická cigareta
Zdroj: isifa.com

Elektronické cigarety jsou stále mezi kuřáky velkým tématem. Není proto překvapující, že se takzvanému e-kouření věnují všelijaké studie.

Web Menshealth.com uvádí, že do dnešního dne bylo provedeno okolo 800 studií, které se elektronickými cigaretami do hloubky zabývaly. Americká národní akademie věd, inženýrství a lékařství zveřejnila v úterý zprávu, která uvádí, že existují přesvědčivé důkazy o tom, že většina e-cigaret obsahuje a vypouští různé potenciálně toxické látky.

 

Menshealth.com rovněž uvedl ze série studií 7 klíčových informací. Tady jsou:

 

1. Elektronické kouření prováděné teenagery a mladými dospělými zvyšovaly šance na to, že časem sáhnou i po cigaretě konvenční.

 

2. Počet i objem toxinů z konkrétní e-cigarety se velmi radikálně liší podle daného produktu.

 

3. E-cigarety jsou méně toxické, nežli tradiční cigarety prakticky po všech stránkách (méně typů látek, méně téru atd.).

 

4. Dlouhodobé vlivy e-cigaret a e-kouření na všechny typy lidí (a speciálně teenagery) ještě nejsou dopodrobna prozkoumány a silně vždy závisí na konkrétní osobě, prostředí, jejích zdravotním stavu atd.

 

5. Elektronické cigarety mohou pomoci závislým skutečně nahradit kouření tradiční, ale jen tehdy, když je kompletně nahradí a nebudou mezi nimi přecházet.

 

BLOG: Zavřete okna, protikuřácký zákon je tu

 

6. I na užívání pouze elektronických cigaret může být člověk závislý.

 

7. E-cigarety a e-kouření zvyšují vystavování se druhotnému kouření pro vaše okolí.

 

Nova action/Menshealth.com