K podzimu patří červené víno! I v Česku se produkuje kvalitní

Žena s vínem
Zdroj: Profimedia

Pokud se domníváte, že v Česku se daří jen odrůdám pro výrobu bílých vín, nemáte pravdu. V České republice se produkují i kvalitní červená vína.

Zatímco léto si lidé většinou spojují s lehkými bílými víny nebo s šumivými sekty, na podzim a v zimě milovníci vín sahají spíše po červených odrůdách. Obecně se má za to, že se v České republice daří více odrůdám bílých vín. Změny podnebí posledních let ale skýtají ideální podmínky i pro pěstování i těch červených.

 

Přečtěte si, která vína se vysloveně hodí do podzimního počasí a k pochoutkám, které v této fázi roku konzumujeme.

 

Rulandské modré výběr z hroznů

 

Toto suché víno z roku 2015 má karmínovou barvu, bohatou ovocnou vůni, v níž vynikají ostružiny, lesní maliny a kouř hořícího dřeva. Vyznačuje se plnou minerální chutí, v jejímž závěru je patrná višeň v čokoládě. Víno zrálo ve velkém dubovém sudu 12 měsíců. „Vyzrálý hrozen, nízké zatížení keře a minimální zásahy během vinifikace – to je klíč k výrobě našeho Rulandského modrého. U tohoto vína se v aroma a chuti objevuje lehounce slaný nádech, jaký má Rulandské modré mít,“ popisuje sklepmistr vinařství Gotberg Stanislav Málek.

 

Frankovka výběr z hroznů

 

Suché víno roku 2017 rubínové barvy s ovocnou vůní, v níž dominují sušené švestky a čerstvá povidla. Zamilují si ho všichni vyznavači výrazné ovocné a plné chuti. Při jeho výrobě byly využity vyzrálé hrozny. Víno je určeno jak k okamžité konzumaci, tak i k archivaci.

 

Merlot výběr z hroznů

 

Jedná se o barikové suché víno z roku 2016, které zrálo celých 12 měsíců v sudu. Z vína je proto cítit příjemná vůně, ve které jsou dominantní kouřové tóny, dále pak černý rybíz a tmavé lesní ovoce. Vyznačuje se rubínově červenou barvou, kultivovanou tříslovinou a dlouhou dochutí.

Nova Action