Kališnikov už nejsou jen zbraně. Firma představila elektronické motorky

Motorka Kališnikov
Zdroj: Youtube/Kalashnikov

Kališnikov je známý pro výrobu nejpoužívanější a nejznámější pušky světa AK-47. Nyní se však společnost rozhodla zabrousit i do jiných vod a kromě zbraní začala vyrábět motorky, které budou sloužit bezpečnostním složkám.

7 fotek
Elektronické motorky vyrábí společnost IZH, dceřiná společnost Kalašnikova. Na mezinárodním vojensko-technickém fóru v Moskvě byly přestaveny dvě verze, jedna pro vojenské účely a jedna pro policejní síly.

 

O strojích se toho zatím příliš mnoho neví. Společnost neuvedla jejich cenu ani dostupnost. V propagačních materiálech se však můžeme dozvědět, že místo benzínového motoru byly zvoleny elektromotory se silou 21 koní. Vojenský model pak zvládne po dobití 150 km. Policejní model 100 km s rychlostí 80 km za hodinu.

 

První službu si policejní modely vyzkouší už přístí rok. Celkem 50 motorek bude hlídat bezpečnost na moskevském světovém šampionátu ve fotbale. Později pak budou stroje využívány k hlídkování při dalších kulturních akcí či při běžných kontrolách v ulicích a parcích.

 

Vojenský model:

 

Motorka Kališnikov
Zdroj: YouTube.com

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bojová výstroj budoucnosti: Rusko představilo Ratnik-3

To je klika! Muž koupil starý vojenský tank. Skrýval miliónový poklad

 

Policejní model:

Motorka Kališnikov
Zdroj: Youtube/Kalashnikov

Nova action