Kokpit formule 1 nikdy nebyl blíž! F1 2016 přijíždí!

Když jsem před časem testoval Valentino Rossi The Game, lákal jsem na možnost vyzkoušet si, jaké to je být legendou. Tehdy se ale jednalo především o závody motorek a vtělit jste se mohli pouze do jediného legendárního jména. Tentokrát si ale můžete vyzkoušet jaké to je sedět za volantem mnoha zvučných stájí formule 1 a ještě mnoha mnohem zvučnějších jmen legendární F1čky. Jaké to tedy vlastně je?

F1 2016 vychází právě dnes. A po minulém ročníku, který byl tak trošku průšvihem, protože nabízel jen multiplayer. Nemohli jste si vytvořit svůj vlastní F1 svět a se svým vlastním jménem se postavit na stupně vítězů po bok Lewise Hamiltona nebo Jensona Buttona. Přání mnoha fanoušků bylo v letošním ročníku vyslyšeno a tenhle základní stavební prvek závodních her je zpět a je to sakra dobře!

Pochopitelně začínáte jako absolutní nula. Jezdit sice umíte, ale reputaci si teprve musíte vybudovat. Vyberete si stáj, ke které chcete patřit a po přivítání sličnou asistentkou budete bez hlubšího vysvětlování rovnou vhozeni do vody. Můžete zkoušet testovat různá vylepšení na formulích, zkoušet přilnavost pneumatik, dostanete trénink v tom, jak správně projíždět šikany a než vás vůbec pustí závodit, uplyne ještě hodně času a vašich nervů, protože se pochopitelně budete snažit dostat na závodní plochu co nejdříve.

Zvolit si můžete obtížnost umělé inteligence a pokud nejste F1 profíci už minulých her, zůstaňte radši u těch EASY. Dobře vám radím, protože jinak vám to na trati pěkně vysvětlí.

17 fotek


F1 2016 má letošní licenci závodů formule 1, takže si ve hře vyzkoušíte všechny týmy. Počínaje Mercedesem, pokračjíc Ferrari, Renaultem konče. Podepsat smlouvu můžete s jakýmkoli týmem a postupně ho dovést až k vítězství, nebo třeba přestoupit k jinému týmu. Kromě všech standardních tratí F1 letos přibyl i městský okruh v Baku.

Grafické provedení se sice nedotahuje na špičku v grafice závodních her, Driveclub, ale vaše oko zklamené rozhodně nebude. Hra vypadá velmi dobře a myslelo se i na takové detaily jako vlnění teplého vzduchu za vašimi výfuky. Co ale nepochválím, je zvuková stránka hry. Představoval jsem si, jak mi formule v plné palbě utrhá uši, ale tady prostě nic. Netuším, jak vývojáři generují zvuky strojů, jestli jde o sampling nebo jestli nahrávali skutečné formule, ale chybí mi takový ten drajv, asi jsem tím Driveclubem příliš zhýčkaný, ale F1 2016 je v tomhle krok zpátky. Navíc nevím, jestli šlo o nějakou chybu nebo to tak prostě má být, ale při jízdě slyším takové divné pištění po celou dobu závodu, až mi to rve uši. Možná je to jen mým sluchem, možná to opraví nějaký update, ale rozhodně mi to není příjemné.

F1 2016 pochopitelně můžete hrát i v multiplayeru. K dispozici jsou závody až pro 22 hráčů, což je příjemná změna, ale jinak nejde o nic, co bychom neznali z ostatních závodních her. Letos se vývoj evidentně primárně zaměřil na budování singleplayerové kariéry. Zajímavého vylepšení se v závodech dočkal kolizní model. Pokud někde o něco byť jen štrejchnete, připravte se na to, že vám o tom zprávu podá monitorovací středisko a že se tohle poškození obrátí proti vám zhoršením jízdních vlastností. Takže pozor na strkačky. Stejně jako v F1, tohle není Destruction derby.

Jak to všehno shrnout? Hra toho nabízí opravdu hodně a jsem přesvědčen, že bude bavit i ty, kteří nemají F1 jako modlu a v sezóně sedí přikovaní k obrazovce. Je určená pro všechny virtuální závodníky a to se mi na ní líbí nejvíc.
 

kom FANDA