Léto už je pomalu tady! Zde je TOP 5 vynálezů, které by mohly snadno ulehčit cestování

Vynálezy
Zdroj: Vespa/Gita

V roce 1946 vytvořil italský výrobce aut Piaggio dnes již kultovní skútr Vespa, který z jízdy po dvou kolech udělal trendy záležitost. Nyní se americká odnož společnosti Piaggio Fast Forward snaží přispět k příjemnějšímu cestování – a vymyslela malého modrého robota na kolečkách, který svého majitele následuje na každém kroku a vozí jeho věci.

Robot nazvaný Gita uveze 20 kilogramů, což představuje například karton vína, něco osobních potřeb a spoustu laskomin k zakousnutí, anebo pětileté dítě. Tito roboti budou na trhu v roce 2019, ale možná půjdou využít pouze na místní pikniky, protože není jasné, zda je bude možné brát do letadla. Ale mohl by to být začátek vynálezů zpříjemňujících cestování.

 

Několik dalších tipů na vynálezy, o kterých informoval list The Guardian, a jenž by cestovatelům usnadnily život:

 

CHYTRÉ BRÝLE

Po příjezdu/příletu do cílové destinace by se přepojily na místní jazyk a na jejich sklech by se zobrazovaly majitelem vybrané fráze, například: „Ztratil/a jsem se,“ anebo: „Pouštíte tu přenosy mistrovství světa?“

 

SPREJ S VŮNÍ DOMOVA

Odborníci by ho měli vytvořit tak, aby do sebe dokázal nasát vůni domova nebo milované osoby, která by se mohla nastříkat třeba na polštář, až se v novém a neznámém prostředí hrdlo sevře steskem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Léto a doba dovolených se blíží! Zde je 5 tipů, jak ušetřit při cestách

 

SEBEUSPÁVACÍ PISTOLE

K ideálnímu využití ve všech prostředcích hromadné dopravy, kde by odpomohla od nudy, dětí, nepohodlí, časového posunu a podobně. Stačilo by do ní zadat věk, váhu a čas, na jak dlouho se chce dotyčný uspat, a pistole by sama vypočítala, jakou dávku potřebuje.

 

PANTOFLE/ŽABKY S ALARMEM

Pokud by se je někdo pokusil ukrást, začne vibrovat chytrý telefon majitele.

 

ON-LINE ZABOOKOVÁNÍ MÍSTA NA PLÁŽI

Těm, kdo marně hledají volné místečko na pláži nacpané k prasknutí, by jistě vyhovovalo, kdyby pláž byla rozdělená na několik set stejně velkých částí, z nichž by každá byla vymezená laserem, a hoteloví hosté by si některou z nich mohli zamluvit třeba na tři hodiny odpoledne následujícího dne s pomocí hotelové sítě wi-fi. A za poplatek pěti Eur přidat i možnost jít si zaplavat.

The Guardian/ČTK