Mistři zastavárny: Jaký nejdražší předmět se v starožitnictví objevil?

Mistři zastavárny
Zdroj: Archiv TV Nova

Utratit několik set dolarů denně a pak vydělat tisíce. To je hlavní cíl Mistrů zastavárny! Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný podnik založený Richardem Harrisonem, který po letech převzal Rick Harrison. Lidé do starožitnictví nosí předměty různého druhu a některé kousky jsou vážně bizarní.

Reality show zobrazuje vyjednávání s prodejci a historii nejrůznějších předmětů, jenž se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Diváka překvapí velké množství netypických věcí ze všech možných kategorií – od hodinek přes vzácné automobily a starožitné vázy. Jaké jsou největší zajímavosti tohoto pořadu? Kterou bizarní věc se lidé pokusili prodat?


1. Ačkoliv se má jednat o reality show, natáčení probíhá v kulisách, které jen vypadají jako originální obchod. Je tomu proto, aby se zabránilo natáčení náhodných kupujících, takže všechny osoby, které jsou viděny v pozadí jsou herci.


2. Nejstarším předmětem v zastavárně byl řecký drachm, který je datován do roku 325 př. n. l.


3. Pro potřeby natáčení byla část prodejny oddělena, aby do ní neměli přístup turisté. Vše probíhá u jiné pokladny, než kterou lze vidět v pořadu.

 

Reality show Mistři zastavárny sledujte na kanálu Nova action. Program vysílání naleznete ZDE.


4. Rick Harrison prozradil, že nejpodivnějším předmětem, který kdy vykoupil, bylo 200 let staré ručně malované japonské porno. V prodejně vystavené není.

 


5. Nejdražším předmětem v zastavárně byla k roku 2014 cigaretová krabička, která patřila J. F. Kennedymu, v ceně 125 000 amerických dolarů.


6. Rick Harrison ve své autobiografii uvedl, že důvod, proč diváci vidí více návštěvníků své věci prodávat, než zastavovat, je ten, že druzí jmenovaní si často nepřejí být ve vysílání.


7. Zastavárna má celkem 30 zaměstnanců a podle jejich slov jedenně obchodem zakoupeno okolo 300 předmětů.
8. Zastavárna se nachází na křižovatce Las Vegas Blvd. a Gass Ave. v nevadském Las Vegas.

Nova action