Muži se cítí lépe s kamarády než s přítelkyní, ukázal průzkum

Kamarádi
Zdroj: Thinkstockphotos

Trávíte čas mnohem raději s kamarádem než s přítelkyní? Nebojte se, rozhodně nejste sami. Podle výsledků průzkumu vědců z University z Winchesteru se zadaní muži i v tom nejsilněším vztahu necití dobře a raději vyhledávají společnost kamarádů.

Průzkum, o němž informoval americký web Men's Health, se zaměřil na 30 heterosexuálních mladých mužů, kteří jsou v partnerském vztahu nebo alespoň mají jeden vážný vztah už za sebou. Tyto tři desítky posléze povídaly o svých zážitcích a pocitech z běžných rozhovorů s blízkým kamarádem a partnerkou. Vědci z jejich vyprávění poté usoudili, že muži se mnohem raději svěří svému kamarádovi než přítelkyni. To ostatně potvrdilo i 28 dotazovaných respondentů z 30.

 

"Jsme v podstatě jako pár...voláme si velmi často, jako kdybychom byli manželé," uvedl jeden z mužů o svém nejlepším příteli. "Mám ke svému kamarádovi daleko blíž, než ke komukoliv jinému," řekl další.

 

ČTĚTE TAKÉ:

BLOG: Být "pivařem" už není ostuda

Češi jsou nejméně zdravý národ světa. Pivo nás ničí

 

Není tedy překvapením, že podle autorů studie se muži daleko více soustředí na vztah se svým kamarádem než se svou partnerkou. Dva dlouholetí přátelé se totiž nebojí popovídat si i o těch nejzávažnějších a nejintimějších tématech, jako jsou například sexuální fantazie a touhy.

 

Zatímco u svých přítelkyň se bojí nepochopení a mnohdy i zděšeného výrazu, u kamarádů zůstávají v klidu. Rozhovor muže s mužem totiž nabízí jistotu toho, že druhá strana vnímá různé životní události a trable stejně a na otázku či problém nabídne konstruktivní odpověď i řešení.

 

Nova action