Aktualizováno 30.7. 2018 10:31

Naštvaní "jablíčkáři" hojně vracejí nové MacBooky Pro. Co je na nich špatně?

Macbook Pro 15″
Zdroj: YouTube.com

Společnost Apple má opět o starost víc. Jejich nové notebooky MacBook Pro totiž nejsou takové, jak je firma na trh uvedla.

Macbook Pro 15″ měl být podle Applu doposud nejvýkonnějším notebookem, do kterého si za příplatek mohou zákazníci přidat i mimořádně výkonný procesor Core i9 od Intelu a zajistit si tak až 2.9 GHz rychlost procesoru.

 

Podle testování prvních prodaných kousků to však vypadá, že Apple nasliboval o novém notebooku hory doly a výsledek nikde. Youtuber Dave Lee zjistil, že MacBook s procesorem i9 je při zátěži horší než loňský MacBook s procesorem i7. Nový laptop nedokázal udržet propagovanou rychlost 2.9 GHz déle než pár sekund, a pak ji automaticky snížil, aby předešel poškození. Při zvýšené teplotě snižuje teplotu tak, jako prý žádný MacBook předtím. S rychlostí na tom byl notebook o ceně 2800 dolarů (60 000 korun) lépe až potom, co ho Youtuber umístil do mrazáku

 

Zatvrzelí „jablíčkáři“ jsou nyní pěkně naštvaní a objednávky nového notebooku ruší ve velkém. Od Appelu nyní rovněž žádají vysvětlení. Firma prý o problému s rychlostí procesoru musel vědět a i tak do světa vypustil klamavou reklamu.

 

Nova action

Diskuze