Nejděsivější vrazi historie: Albert Fish - příběh kanibalské zrůdy!

Alberth Fish
Zdroj: Profimedia

V naší sérii těch nejhrozivějších vrahů vám přinášíme další pořádně drsný příběh. Tentokrát vám příblížíme Alberta Fishe, muže, jenž má na svědomí vraždy dětí!

Na úvod je dobré říct, že většina sériových vrahů není úplně duševně v pořádku a často trpí nějakou psychickou nemocí či chorobou. V Albertově rodině se to takovými nemocemi jen hemžilo. Jeho dva strýčci zemřeli v psychiatrických léčebnách, mladší bratr trpěl nemocí, při níž mozek během života vodnatí - tím se snižuje inteligence postiženého člověka a dochází ke smrti. Albert měl 11 soourozenců, jeho matka trpěla halucinacemi, a to jak vizuálními, tak zvukovými (viděla a slyšela věci, které tam nebyly). Když bylo Albertovi 5 let, jeho otec měl infarkt (moc se nedivím), jeho matka přestala 12 dětí zvládat a Albert žil v sirotčinci. Odsud velmi často utíkal, v noci se pomočoval, byl tím zvláštním a odstrkovaným dítětem a často dostával výprask od ředitelky sirotčince. Nejčastěji dostával na holou. Fyzické tresty se mu začaly líbit, začal je vyhledávat a snažil se si je přivodit, protože ho dováděly k erekci. V době, kdy byl Albert v sirotčinci, ho velmi přitahovalo onanování a pervezní sexuální hry i s ostatními dětmi. Vzrušovala ho bolest, ať už ji působil on, nebo byla působena na něm. Jednou polil s ostatními dětmi koni ocas benzínem a zapálil ho. V devíti letech opustil sirotčinec a už v těchto letech měl sadomasochistické choutky. Což je zajímavé, když si představíme, že v devíti letech onanoval a přicházel k erekci, a jak asi musela být převrácená jeho mysl už v tomhle věku.

 

První vztah, první úchylky

 

Když Alberta pustili ze sirotčince, měla na tom podíl jeho matka. Ta si našla práci a už ho dokázala uživit. Doufala zřejmě, že ho ještě vychová, ale jeho mysl už byla poznamenána. Navíc k tomu přispěl pád ze stromu, který Albertovi trvale poškodil mozek - měl problémy s řečí a trpěl doživotními bolestmi hlavy. Teprve ve dvanácti letech navázal Albert svůj první vztah, který byl homosexuální. Se svým přítelem, mladým telegrafistou, se věnoval opravdu zvráceným věcem, jako například pití moči nebo koprofilii (=pojídání výkalů). V té době začal veškerý svůj volný čas trávit v lázních, kde pozoroval mladé chlapce při svlékání. Následně se odstěhoval do New Yorku, kde se začal živit jako prostitut. S tím přišel jeho první zločin - znásilnění malého chlapce. Taková záliba mu stoupla do hlavy a pokračoval ve znásilňování chlapců i přes to, že se oženil a měl šest dětí.

 

Vězení ho povzbudilo

 

V roce 1903 byl Albert odsouzen za zpronevěru na několik let vězení. Ani to ho neodradilo a ve vězení měl sex se spoluvězni. Jakmile byl Albert propuštěn, našel si práci malíře pokojů, ovšem ani práce, ani rodina, mu nezabránily v pokračování v jeho zvrhlostech. Soustředil se především na chlapce do šesti let. Opravdu zajímavé třeba je, že když Alberta jeden jeho milenec zavedl do muzea voskových figurín, Albert se soustředil na model rozpůleného penisu. V důsledku ho začala přitahovat myšelenka kastrace, našel mentálně postiženého muže, svázal ho a pokusil se ho vykastrovat. Naštěstí neúspěšně, protože muž se začal bránit a podařilo se mu utéct.


První dívčí oběť?

 

Roku 1917 se jeho manželství rozpadlo, a ačkoliv se Albert ještě třikrát oženil, děti vychovával sám. Brzy začal slýchat hlasy, jednou se zabalil do koberce a řekl, že mu to přikázal apoštol Jan. Roku 1919 pak provedl svůj první naprosto násilný čin, kdy ubodal malého chlapce, od té doby se jeho činy stupňovaly. Nejčastěji si vybíral mentálně retardované nebo černošské chlapce, protože si myslel, že je nikdo postrádat nebude. Roku 1924 se Fish poprvé zaměřil na dívku, a to na osmiletou Beatrice, které nabídl peníze za to, že mu posbírá rebarboru. Když ji chtěl odvést z její farmy, vyhnala ho jeho matka. Po jeho neúspěšném pokusu o přespání ve stodole ho vyhnal otec Beatrice nadobro.

 

Týrání sama sebe

 

Albert si rád způsoboval bolest, což ho neskutečně vzrušovalo. Například se bodal trny z růže do penisu a následně jedl okvětní lístky. Nejzajímavější mi ale přišlo, že si zapichoval rybářské háčky a jehly na šití do těla, hlavně do oblasti pánevní kosti a genitálií. To je naprosto nepochopitelné, protože jehly musel cítit při každém kroku a jejich umístění bylo opravdu dost nebezpečné. Podle svědků (především rodinných příslušníků, před kterými nedokázal své choutky utajit) se rád bil podomácku vyrobeným obuškem, z něhož trčely hřebíky. Při takových chvílích jednou rukou masturboval a druhou rukou se bil obuškem do zad. Au. Albert také rád posílal perverzní dopisy na adresy z novin, za to byl uvržen na 90 dní do vazby.

 

Mezi další věci, které Albert často dělal, patřilly krádeže nebo vystavování nekrytých šeků. Díky tomu následovala domovní prohlídka, při níž policista objevil mrkev a frankfurtský párek, kerý byl v rozkladu a velmi zapáchal. Policista se ptal, proč jsou obě dvě věci pokryty fekáliemi. Albert klidně odpověděl, že si je prostě cpe do zadku. Když si to tak převedeme, Albert je používal jako umělý penis...

 

Alberth Fish
Zdroj: Alberth Fish Profimédia

 

Všechno končí?

 

Albert si sám naběhl roku 1928, kdy se pod falešným jménem ozval chlapci, který hledal práci na farmě. Přijel k němu domů, řekl, že má farmu na Long Islandu, a byl pozván na večeři. Na té poznal chlapcovu mladší sestru Grace, matce řekl, že by Grace rád vzal na oslavu jeho sestry. Rodiče Grace pustili - samozřejmě, že Albert už ji zpět nepřivedl. Následně se rozjelo pátrání, rodiče Grace byli velmi překvapeni, když zjistili, že Albert žádnou farmu nemá a adresa, kterou jim dal, je falešná. Zanedlouho začaly na policii výhružné dopisy, počet únosů dětí stoupl. Například osmiletý Francis si hrál před domem, když ho pozoroval Albert, a jeho viděla Francisova matka. Následně se Albert objevil i u hřiště, kde si Francis hrál, a odkud zmizel. Francisovo tělo bylo nalezeno pod větvemi v lese, byl zbit a uškrcen.


Nejděsivější vrazi historie: Fanatik a šílenec Charles Manson

 

Nechutné detaily pro Graceinu matku

 

Nakonec dostala dopis i Graceina matka, kde Albert popisoval detaily z návštěvy a večeře, takže bylo jasné, že je to on. V dopise se přiznal, že snědl Grace, a že chutnala delikátně. Přes stopy na obálce se policisté k Albertovi dopátrali a skončilo několikaleté pátrání. Albert Fish se u soudu ke všemu přiznal - detailně popsal, jak s malou Grace vystoupili z vlaku, šli k lesu, kde byl opuštěný dům, a když si Grace hrála venku, Albert se svlékl, do ruky si vzal pilku a řeznický nůž, zavolal na Grace z okna a schoval se do skříně. Když Grace přišla dovnitř, Albert na ni vyskočil, přiklekl jí hrudník a začal ji škrtit. Po usmrcení jí rozřízl krk a krev nechal téct do kýble, jehož se potom zbavil. Její tělo rozřezal na tři kusy - trup a nohy přibil na dveře, hlavu ukryl v lese. Po cca týdnu se na místo činu vrátil, z těla odřízl předloktí, to omotal vatou, polil benzínem, strčil do konečníku a zapálil. V tu chvíli dosáhl orgasmu! Následnujících devět dní jedl Graceino maso k obědu.

 

Srandě konec

 

Co se týče motivů, Albert na dotaz soudu jen krčil rameny, říkal, že neměl nijaký důvod, a že měl prostě násilné choutky. Doznal se ke všem únosům a znásilněním, ale nevěděl, kolik přesně dětí bylo, jak se jmenovaly nebo jak vypadaly. Vypověděl, že jejich těla nejčastěji ukrýval ve sklepeních, kde pracoval, a kam děti lákal na sladkosti a peníze. Také je tam často týral, třeba i několik dní. Stávalo se, že dětem uřezával končetiny zaživa. Nakonec se došlo k verdiktu: přibližně 100 obětí, trest smrti. Albert Fish se na násilnou smrt těšil a měl z ní radost. 16. ledna 1936 byl Albert Fish posazen na elektrické křeslo, přičemž první pokus nevyšel - počet jehel a háčků v jeho těle způsobilo zkrat. Při druhém pokusu byl Albert Fish zbaven života.

 

Článek je převzatý z blogu smile-la.blog.cz.

 

Nova action