Nejděsivější vrazi historie: Fanatik a šílenec Charles Manson

Charles Manson
Zdroj: iPleaders Blog/wikipedia

Jejich vraždy byly obzvlášť brutální a zločiny, kterých se dopustili, šokovaly celý svět. Přinášíme vám první díl ze série příběhů o těch nejbestiálnějších vrazích v dějinách. Jako prvního vám představíme Charlese Mansona, šílence, jenž si získal své následovníky, kteří pro něj byli ochotni vraždit na slovo

Jméno Charles Manson zná v Americe téměř každý. Tento člověk byl totiž doslova ďábel, jehož zločiny byly obzvlášť kruté.

 

Charles se narodil se 12. listopadu 1934 v Cincinnati ve státě Ohio teprve šestnáctileté prostitutce Kathleen Maddox, která nebyla zrovna ukázkovou matkou. Byla to alkoholička, kterou odsoudili na 5 let vězení za krádež a dokonce se spekuluje i tom, že svého syna prodala za láhev alkoholu jedné servírce, od které jej jeho strýc získal o několik dní později nazpět.

 

Možná i díky smutnému dětství a nezodpovědné matce se pak z Charlese stala taková zrůda, která měla problémy se zákonem už ve třinácti letech. Už jako náctiletý se Charkes ničeho nebál a většinu času strávil v nápravních zařízení za zločiny, jako prodej drog, krádeže aut a podvody. Z několika "pasťáků" se mu podařilo i několikrát uprchnout, jakmile se ale dostal na svobodu, ihned provedl něco, za co byl poslán zpátky.

Charles Manson
Zdroj: Youtube

Zlom nastal až v roce 1955, kdy se Monson konečně ocitl na svobodě a potkal servírkou Rosalie Willis, která krátce po jejich seznámení otěhotněla. Charles v té době nastoupil do zaměstnání a už to vypadalo, že by konečně mohl žít normální život. Po krátké době se ale vše nakonec vrátilo do starých kolejí a Mansona jeho vnitřní démoni přeci jenom opět dohnali. Se svou ženou se rozvedl a začal si vydělávat peníze jako pasák. V září 1959 se doznal k obvinění z pokusu o proplacení padělaných šeků a vysloužil si desetileté podmíněné odsouzení. Podmínku v roce 1960 však porušil a putoval tak na deset let do vězení.

 

Ve vězení se Charles seznámil s Alvinem Creepy Karpisem, který šéfoval tomu nejhoršímu vězeňskému gangu. Díky němu Manson propadl hudbě a začal se dokonce učit hrát na kytaru. V té době se však také zajímal o scientologii a četl knihy o magii a podprahovém vnímání.

 

Stádo věrných oveček

 

Když se po deseti letech dostal Charles na svobodu, seznámil se s 23letou Mary Bunner, ke které se brzy nastěhoval. Vztah tohoto páru opravdu nebyl idylický a troskotal převážně na tom, že Charles si domů vodil i jiné ženy, až s nimi nakonec sdílelo domácnost osmnáct cizích dívek.

Charles Manson
Zdroj: Youtube

Brzy se tak ze skupiny lidí stala sekta s názvem Manson Family, jejíž samozvaným šéfem se stal právě Charles. Ten si své příznivce, převážně z řad žen, získával všemožnými nábožensko-filosofickými řečmi, které se naučil ve vězení. 

 

Po čase ale Charles zatoužil po něčem větším, než být jen vůdcem skupiny poblouzněné mládeže. Chtěl se stát rockovou hvězdou a snil o tom, že bude větší jak The Beatles. Měl štěstí, protože když dvě jeho věrné ovečky stopovaly u silnice do San Francisca, odvoz jim nabídl Dennis Wilson, bubeník skupiny Beach Boys. Ženy zůstaly ve Wilsonově domě přes noc. Bubeník ráno odjel do nahrávacího studia a ddyž se vrátil, našel ve své vile tucet nových tváří.

 

Zanedlouho se Dennis s Charlesem spřátelil a hudeník mu dokonce i pomohl nahrát několik písní s příslibem, že mu pomůže s jeho kariérou. Žádná se ovšem nekonala a frustrovaný Manson se s Dennisem pohádal a společně se svou skupinou opustil jeho vilu.

 

Později našla Manson Family útočiště na Spahnově ranči, který dříve sloužil jako kulisa pro westernové filmy. Místo se po příchodu skupiny stalo známé pro divoké večírky a sexuální orgie, na které jednoho dne zavítal i Charles „Tex“ Watson. Mladého Američana členové sekty tak okouzlili, že se rozhodl s nimi zůstat a později hrál velkou roli při masakrech spáchaných na Mansonův příkaz.

 

Čekání na apokalypsu

 

Spouštěčem všech budoucích vražd byla chvíle, kdy si Manson společně s Taxem pustili album White od Beatles a usoudili, že jejich písně předpovídají rasovou válku černých proti bílým, která přijde v roce 1969. Charles byl přesvědčen, že apokalypsa se blíží a krvavou válku přežije pouze hrstka vyvolených. Svým stoupencům samozřejmě hlásal, že těmi vyvolenými jsou právě oni a jen jim je předurčen věčný život. Tedy přesněji řečeno, že to budou oni, kteří masakr spáchaný Afroameričany přežijí, aby pak následně mohli otočit karty a sami si černošskou rasu podmanit.

 

Žádná apokalypsa se však nakonec nekonala, a tak si čím dál víc paranoidní Charles řekl, že musí černochům ukázat, jak se rozpoutává konec světa.

Charles Manson
Zdroj: Profimedia

Sepsal seznam „prasat určených na porážku“, na jehož základě členové sekty zavraždili prvního člověka – bohatého bělocha Garyho Hinmana, jehož krví napsali na zeď slova „politické prasátko“ a vedle něj otiskli černou panteří pracku. Chtěli, aby to vypadalo jako vražda spáchaná černošským gangem nazvaným Černí panteři.

 

K Charlesově zklamání však ani tato vražda k rasové válce nevedla, a tak si bláznivý guru řekl, že mrtvých prominentních bělochů musí být daleko víc.

 

Vražda v Hollywoodu

 

8. srpna 1969 nařídil Manson, aby tři členky Manson Family a Tex šli do vily na losangelské Cielo Drive, kde žije bohatá smetánka. Úkol zně jasně: zabijte všechny, na koho narazíte.

 

Než skupina vstoupila do domu, odstřihla telefonní dráty, aby oběti nemohly zavolat o pomoc. Uvnitř našla skupina fanatiků čtyři lidi a také těhotnou herečku Sharon Tateovou, tehdejší manželku polského režiséra Romana Polanského. Zavražděni byli všichni. Tateovou, která byla v osmém měsíci těhotenství, si však Tex a děvčata nechali na konec. Pohledná blondýnka je prosila, aby ji kvůli nenarozenému dítěti ušetřili. Navrhovala dokonce, aby jí pomohli dítě porodit a pak ať ji zabijí. Vrazi s ní ale neměli slitování. Sharon zabili šestnácti ranami do břicha a její krví pak napsali na vchodové dveře slovo „pig“.

Charles Manson
Zdroj: YouTube.com

Hned další den zavraždila skupina další bohatý pár a v Los Angeles zavládla panika. Kriminalisté po vrazích beznadějně pátrali, avšak stále neměli stopy, které by je přivedly k fanatické sektě. Manson Family byla jednoho dne opravdu zatčena, ale nebylo to rozhodně kvůli bestiálním vraždám, nýbrž kvůli krádeži aut.

 

Jedna ze členek sekty se však o masakrech rozpovídala své spoluvězenkyni v cele a skupina vrahů tak byla konečně usvědčena. Charles Manson se ocitl před soudem a zodpovídal se ze svých činů. Přestože nejvíc vražd měl na svědomí Tex Watson, a Charles většinou jen hlídal, aby vše šlo podle jeho představ, všem členům Rodiny, kteří se účastnili masakrů, byla přisouzena stejná vina a byli odsouzeni k trestu smrti.

Charles Manson
Zdroj: isifa.com

Charles Manson i tak nejvyššímu trestu unikl. Po zrušení poprav v Kalifornii byl trest změněn na doživotí a samozvaný guru, fanatik, šílenec a vrah zemřel přirozenou smrtí 19. listopadu 2017 ve věku 83 let.

 

Nova action