Aktualizováno 18.10. 2017 15:09

Pravý adrenalin: Chlapík se vrhl ze skály na pouhém laně. Jak to dopadlo?

Skok na lanu ze skály
Zdroj: YouTube.com

Adrenalinoví nadšenci už mají pár let pořádně nebezpečnou zálibu. Ke skoku z mostů, skal a různých výškových budov nepoužívají klasickou bungee jumpingovou gumu, ale obyčejné horolozecké lano. Jak tento životu nebezpečný kousek vypadá z blízka? Podívejte se.

Skákání na laně nemá žádné oficiální pojmenování. Nejčastěji se ale používají termíny Kleinova houpačka či skok do lana. Prvně se tento nebezpečný skok rozhodl vyzkoušet Helmut Kiene, který poprvé skočil mezi dvěma mosty, přičemž lano měl přivázané na jednom a skákal z druhého. Narozdíl od bungee jumpingu se tak nepohyboval na gumě nahoru a dolů, ale houpal se na laně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jen pro odvážlivce: Tohle je nejnebezpečnější skluzavka světa!

 

33letý malíř Ryan se rozhodl tuto adrenalinovou výzvu podniknout v americkém národním parku Yosemite. To správné místo vybíral jeden celý rok. A protože skok opravdu dlouho plánoval, rozhodl si svůj pád ze skály do 800 metrů hluboké propasti natočit.

 

Svým videem chce Ryan o tomto doposud příliš neznámém sportu informovat společnost. Zároveň však upozorňuje, že přípravy na celý adrenalinový zážitek jsou dlouhé a samotný skok se musí provádět pouze pod dohledem profesionála.

 

Nova action

Diskuze