Projíždíte často před spaním sociální sítě? Tak pozor! Hrozí vám závažné zdravotní problémy

Smartphone v posteli
Zdroj: Getty Images

Rádi před spaním projíždíte sociální sítě? „Scrollování“ Instagramu v posteli je pro vás už každodenní rutinou? Tak to pozor, je to zdraví škodlivé!

Dokazuje to i nedávno provedená studie, které se zúčastnilo 91 000 uživatelů sociálních sítí, a o které informoval web Independent.co.uk.


Největším problémem zapnutých smartphonů před usnutím není jen škodlivé modré světlo, které vychází z displeje. Je to hlavně vysoký příjem informací z internetu, který v nás podněcuje obrovské množství myšlenek, jenž nám víří v hlavě, a kvůli kterým můžeme mít větší problém s usnutím. Vědci uvádí, že právě kvůli tomu je zvýšené riziko vzniku psychických chorob.

 

Pokud tedy před spaním příliš dlouho koukáte do svého smartphonu, hrozí nejen porucha spánku, ale zvyšuje se u vás i riziko vzniku depresí a neuroticismu. Lidé, kteří svůj smartphone před spaním neodloží, mají prý dokonce o 11 % vyšší šanci na to, mít bipolární poruchu.


Ideální čas pro ukončení svých aktivit na telefonu je podle vědců přibližně ve 22:00. Vždy ale samozřejmě záleží na tom, v kolik hodin chodíte spát.

 

Své smartphony, ale i tablety a notebooku nechte zkrátka v chládku. Je to pro vaše dobro! :)

 

Nova action