Pryč s výmluvami! Které věty zabíjí vaši snahu zapracovat na postavě?

Posilování nohou
Zdroj: Thinkstockphotos

Už dlouhou dobu si říkáte, že začnete pořádně cvičit, ale posilovnu jste zatím viděli jen zdálky? Čím to je? Nejsou za tím tyto známé výmluvy?

Přinášíme vám pět vět, které lenoši vyslovují nejčastěji:

1. Nemám čas

Pokud máte časově náročné zaměstnání, je opravdu možné, že na chození do fitka se místo v diáři vážně nenajde. Kdo však říká, že cvičit se smí pouze v posilovně? Alespoň 10 minut volného času najde denně každý z nás. A právě tato chvilka se perfektně hodí třeba na snadné kardio, které vám může pomoct v dosažení vaší vysněné postavy.

2. Na posilovnu nemám peníze


Pokud si najdete peníze na jiné věci (kino, fotbalový zápas, dárek pro milenku apod.), určitě by to mělo být i na posilovnu… Pokud však vaše peněženka opravdu zeje prázdnotou, nezapomínejte, že cvičit se dá i zadarmo. Takové kliky, sklapovačky či dřepy v práci, doma nebo třeba i u kámoše, vás nebudou stát ani korunu.

 

3. Začnu až zítra

 

Tak tahle výmluva je snad nejčastější ze všech. Je třeba k ní něco vůbec dodávat? Ne, není! Protože pokud si tohle řeknete, jste už automatiky odsouzeni k tomu, že ani zítra, ani pozítří a vlastně ani za rok nikdy s cvičením nezačnete. Tyhle tři slova slova jsou zkrátka zakázané!

4. Venku je hnusně, nikam nejdu!


Pršet může klidně i týden v kuse. To kvůli tomu vážně omezíte jakýkoliv pohyb? Cvičit se dá přece všude. Klidně i v garáži nebo na chodbě. Stačí se jen zamyslet a přijít na to, jak se co nejvíce hýbat i doma. Tak schválně, kolikrát byste řekli, že dokážete vyběhnout schody v paneláku za 40 minut?

 

5. Život stejně stojí za prd. Proč se tedy snažit?


Cítíte se mizerně? Začněte se hýbat! I to vám totiž jistě v pomůže v nabrání dobré nálady. Je vědecky dokázané, že cvičení zvyšuje optimismus a radost ze života, čím dříve tedy začnete, tím lépe pro vaše tělo i mysl.

Nova action