Recenze For Honor - drsný středověk

Zdroj: YouTube.com

Za čest - tak by se dal volně přeložit titul téhle středověké rubačky. Na herní scéně se zčista jasna objevila předloni a od té doby jsme si mohli zahrát jednu neveřejnou a jednu otevřenou betaverzi.

Díky tomu jsme získali přehled o tom, jak bude finální hra vypadat a i když už z betaverze bylo jasné, že tak akční, jak vypadala z trailerů, nebude, přesto jde o velmi zajímavý počin, který nemá téměř žádnou konkurenci.


Svou čest budete bránit pomocí trojice bojovníků, v singleplayerovém režimu vyzkoušíte postupně všechny tři, v online verzi si pak sami vyberete za koho budete chtít hrát, jestli za samuraje, vikinga nebo rytíře. Vzhledem k tomu, že je příběhový režim novinka, kterou jsme si v betaverzi vyzkoušet nemohli, začnu popisem toho, co vás čeká právě v něm.


Přibližně šestihodinová kampaň láká na zasvěcení do fantasy verze středověku, hra se totiž nedrží historických momentů a proto je singleplayer takovým solidním tutoriálem online bitev, do kterých se doporučuji dostat až po dohrání příběhu.


Schválně mluvím o tutorialu, protože příběh nemá ani zdaleka ambice na získání Oscara za scénář a je jen jakýmsi vyzkoušením soubojového systému, který vás čeká ve hře pro více hráčů. Příběh totiž po chvíli velmi snadno prokouknete a zjistíte, že jde prakticky jen o to dojít na místo určení a zabít bosse.


17 fotek


Právě soubojový systém je na hře to nejzajímavější a doporučuji si ho pořádně natrénovat. V podstatě jde jen o to vychytat momenty, kdy je dobré zaútočit a kdy se raději krýt, ovládáni není složité a v online režimu si můžete postavu a její bojové schopnosti za získané zkušenostní body vylepšovat.


Hrát můžete jeden proti jednomu, dva pro dvěma nebo čtyři proti čtyřem, pokud vás není dostatečný počet, ale přesto chcete hru pustit v režimu pro vyšší počet hráčů, systém vám do hry přidělí umělou inteligenci. Pochopitelně proti živému spoluhráči je hra mnohem zajímavější a pokud jste si dostatečně osvojili soubojový systém, pak i opravdu napínavá, protože musíte při boji přemýšlet a taktizovat.


Velmi dobré jsou zápasy jeden proti jednomu, kde narazíte na momenty, kdy raději ani nedýcháte, abyste se trefili do správného momentu útoku.


Hra má vynikající grafiku a oproti betaverzi se ji podařilo ještě vylepšit, což rozhodně stojí za pochvalu. Především hra vyniká v nasvícení, které je opravdu famózní. A druhá pochvala je za českou lokalizaci, protože her v češtině je stále jako šafránu.


For Honor je zajímavým titulem, který v současné herní scéně nemá příliš mnoho konkurentů. Exceluje napínavými souboji a velmi dobrým soubojovým systémem, body dolů ale dávám za kampaň, od které jsem si už v betaverzi sliboval epičnost. Věřil jsem ve využití potenciálu, k čemuž ale bohužel nedošlo. Přesto, pokud máte vhodné spoluhráče, vás čeká mnoho hodin solidní zábavy při online bitvách.

Nova Action