Seriál nejen pro blázny do matematiky! Jak vznikala Vražedná čísla?

Vražedná čísla

Policistu Dona zajímají fakta a důkazy. Charlie se naopak pohybuje ve světě matematických problémů a rovnic. Oba profesně i povahově naprosto odlišní bratři však dokáží spolupracovat a společně vyřeší spoustu vražd. Jaké jsou zajímavosti z natáčení? Jaké fakta jste nevěděli?

12 fotek
1. Jméno postavy Amity Ramanujan (Navi Rawat) odkazuje ke Srinivase Ramanujan, matematičce z Indie, která pracovala a publikovala v prvních dvaceti letech 20. století a také často spolupracovala s G. H. Hardym na teorii čísel.

 2. Pilotní díl byl natočen dvakrát. Točilo se na různých místech a s odlišnými herci. Původně se měl seriál odehrávat v Bostonu.

 3. Dylan Bruno, jenž hraje agenta Colbyho Grangera je ve skutečnosti v matematice velmi dobrý. Herec dokonce vystudoval enviromentální inženýrství.

4. Seriálové bratry Dona a Charlieho od sebe dělí 5 let. Ve skutečnosti je však Rob Morrow (Don) o 16 let starší než David Krumholtz (Charlie).

5.  Na každém natáčení jsou štábu k dispozici skuteční vědci. Rovnice, které vždy píše Charlie na tabuli, totiž musejí být matematicky správné.

6. Postavu Davida Krumholtze oslovují všichni Charlie. Občas mu však jeho kolega a kamarád Larry řekně "Charlesi". To ale pouze v případě, kdy mu chce říct něco důležitého.

7. David Krumholtz měl dostat jednu z hlavních úloh ve filmu Hanebný parchanti. Kvůli natáčení seriýlu se však role musel vzdát.

 8. Během natáčení pilotního dílu herci Rob Morrow a David Krumholtz zjistili, že mají něco společného - jejich matky pracují jako zubařky.

 9. Hlavní hvězda seriálu, David Krumholtz, hrál ve svých hereckých začátcích ve filmu Addamsova Rodina 2. V tomtéž filmu se potkal i s Peterem MacNicolem, který v Addamsových hrál vedoucího tábora, a ve Vražedných číslech hraje profesora spolupracujícího s Krumholtzem.

10. 9 hodin a 15 minut byste strávili na gauči, pokud byste chtěli vidět všech třináct epizod první série na jeden zátah.

11. Během natáčení pilotního dílu herci Rob Morrow a David Krumholtz zjistili, že mají něco společného - jejich matky pracují jako zubařky.

12.  Herec David Krumholtz je po své matce poloviční Maďar.

Vražedná čísla můžete sledovat na kanálu Nova action! Program vysílání najdete ZDE!

 

10. Seriál se natáčel 4 roky. Dohromady vzniklo 118 epizod.

Nova action