Severní Korea začíná vyrábět vlastní whisky. Destilát prý bude mít zázračné účinky!

Severní Korea chce produkovat svou první značku whisky. Alkoholický nápoj chce společnost Samilpo na trh uvést ještě letos. Destilát se bude prodávat v hranatých lahvích podobných skotské whisky Johnnie Walker, která je v Severní Koreji známá.

Samilpo chce prodávat tři různé typy whisky a co se označení lahví týče, rovvněž se inspiruje u skotského výrobce. Budoucí zákazníky čeká čtyřicetiprocentní, dvaačtyřicetiprocentní a pětačtyřicetiprocentní verze. Ta poslední je ale ještě v přípravné fázi.

 

Členové agentury, která organizuje zájezdy do Severní Koreje, měli možnost dva vzorky nového destilátu ochutnat. Podle výrobce má severokorejská whisky blahodárné účinky na zdraví a díky jedinečným aminokyselinám má snižovat negativní dopad alkoholu na organismus a pomáhat játrům.

 

Whisky od Samilpo není podle BBC jediným alkoholickým nápojem v Severní Koreji, který má podle výrobců zdraví prospěšné látky. V roce 2016 Severní Korea údajně vynalezla likér, který nezpůsobuje kocovinu. Nejprodávanější místní pivo zase prý zaručuje dlouhověkost.

 

 

Whisky

Nova action