Tajemná kráska od Sherlocka. Co jste nevěděli o herečce Lucy Liu?

Lucy Liu - 3
Zdroj: Instagram

Tajemná kráska s asijkými kořeny – to je herečka Lucy Liu, kterou kromě její ikonické role ve filmech Charlieho andílci můžete znát i ze seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté. Co o půvabné zpěvačce možná nevíte?

4 fotky
Na kanálu Nova actiom můžete Lucy sledovat v roli dr. Watsonové, druhé ruky samotného Holmese, který vyřeší každou vraždu. A ačkoliv je herečka v seriálu tak trochu tajemná, ve skutečnosti je její život pořádně zajímavý. Zde je pár věcí, které jsme možná o Lucy Liu nevěděli:


1. Hereččiny rodiče pochází z Číny a do Spojených států přišli, když Lucy byla dítě. Ačkoliv je její otec inženýr, v Americe se mu dlouhou dobu nedařilo najít práci a Lucy tak byla v dětství nucena pracovat v továrně na pyžama. Rodina žila na vařené rýži a okurkách ve šváby zaneřáděném bytě. Na naléhání rodičů se Lucy přesto věnovala studiu a v roce 1986 odmaturovala na střední škole Stuyvesant na Manhattanu.


2. Herečka je po vzoru asijských hereček drobounká a měří pouhých 160 centimetrů.


3. Umí pět světových jazyků – mandarínštinu, angličtinu, částečně japonsky, italsky a španělsky.


4. Na začátku vysílání seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté, si herečka vydělala za jednu epizodu 130 tisíc dolarů. S úspěchem seriálu se její honorář začal zvyšovat.


5. Lucy Liu kromě Ally McBealové znáte například z filmu Charlieho andílci, zatímco v prvním díle dostala za film 1 milion dolarů, v druhém dílu už inkasovala rovné 4 miliony dolarů.

 

Jak prosté - 2. série - 21
Zdroj: IMDb


6. Zájmy asijské krásky jsou opravdu pestré. Lucy jezdí na lyžích, leze po horách, jezdí na koni, maluje a hraje na akordeon.


7 V minulosti Lucy chodila s Georgem Clooneym, ale jejich vztah neměl dlouhé trvání.

 

Seriál Sherlock Holmes: Jak prosté sledute na kanálu Nova action. Program vysílání naleznete ZDE! 

 

Nova action