To je klika! Muž koupil starý vojenský tank. Skrýval miliónový poklad

Brit Nick Mead byl štěstím bez sebe, když na internetu narazil na nabídku k prodeji starého ruského tanku. Historická vojenská vozidla jsou odjakživa jeho velkou vášní a už léta je sbírá. Neváhal proto ani minutu a stroj se rozhodl koupit, aniž by tušil, jaký „zlatý důl“ se v něm skrývá.

Nick na tank T54/69 narazil na portálu eBay. Ihned kontaktoval jeho majitele a společně se dohodli na výměně. Nick se tak kvůli ruskému tanku musel vzdát svého vojenského nákladního auto se samojízdným dělem. Když došlo k výměne, Nick stroj umístil na své farmě. Spolu s kamarádem Toddem se ihned vrhli do přestavby. Jistě nečekali, jaké překvapení na ně čeká.

 

Pří úpravě starých součástek narazili na díru v palivové nádrži. To, co ukrývala, je doslova šokovalo. V díře se nacházelo 5 zlatých cihliček v hodnotě 60 milionů korun. Jelikož byl stroj používán ve Válce v perském zálivu, je velmi pravděpodobné, že zlato tam ukryli právě vojáci.

 

Zlato - ilustrační foto
Zdroj: Thinkstockphotos Ilustrační foto

 

„Vůbec jsme nevěděli, co máme dělat. Není možné sebrat pět zlatých cihliček a jen tak s nimi vyrazit na burzu. Rozhodli jsme se tedy zavolat policii,“ řekl deníku The Sun Todd Chamberlain.

 

ČTĚTE TAKÉ:

FOTO: Voják se loučí se svým umírajícím psem

Dojemné snímky vojáků: Co se skrývá za uniformou?

 

Policisté po příjezdu zlato odebrali a mužům vystavili za nález stvrzenku. Cihly jsou nyní uloženy v bezpečném boxu v Londýně. Zatím není jasné, jak to s nimi bude dál a zda připadnou jeho nálezci. Nick Mead však nezoufá. „I kdybych nic z toho zlata už nikdy neměl dostat zpátky, tak mám stále svůj nádherný tank,“ řekl vášnivý sběratel, jenž má na své farmě vystaveno už 150 vojenských vozidel.

 

Podívejte se, jak dvojice reagovala, když poklad objevila.

 

bk