TOP 10 zajímavostí Kriminálky Las Vegas! Kdo seriál z duše nenávidí?

GALERIE: Kriminálka Las Vegas

Která americká kriminálka ze série CSI se řadí mezi ty nejúspěšnější? Bezesporu Kriminálka Las Vegas. Tento seriál milují diváci po celém světě a práci vyšetřovacího týmu ve městě plném hazardu si nechá ujít jen málokdo. Jaké jsou pikantnosti z natáčení?

1. Chtěli byste, aby z Kriminálky Las Vegas vznikl celovečerní film? Tak o tom si nechte jen zdát. Jeden z producentů seriálu prohlásil, že proto, aby snímek vznikl, by musela mít show 30 sérií.

 

2. V úvodním dílu jedenácté série se v seriálu objevil Justin Bieber. Známý zpěvák se v kriminálce objevil na vlastní žádost. Jeho postava byla v dané epizodě zastřelena.

 

 

3. Kriminálka Las Vegas se v Americe těší obrovské popularitě. V dobách největší slávy sledovalo seriál i 30 milionů lidí. Rodičovská televizní rada však stále vyhodnocuje seriál jako nejnevhodnější program pro rodinu.

 

 

4. Postavy Grissom a Catherine jsou volně založeny na opravdových kriminalistech jménem Danielovi Holsteinovi a Yolandě McClary.

 

5. Na seriálu se podílel i jeden z největších filmových režisérů. Quentin Tarantino natačil posledních dvou epizodách páté série. Za svou práci obdržel Emmy, cenu televizní tvorby.

 

GALERIE: Kriminálka Las Vegas - 7
GALERIE: Kriminálka Las Vegas

 

 

6. Fanoušci se velmi lekli, když se z televizního rozhovoru dozvěděli, že Jorja Fox (Sara) chce opustit seriál. Založili kampaň, díky které vybrali 2000 dolarů, jenž poslali televizi. CBS. Herečce navíc každý den posílali dárky a květiny.

 

 

7. To, že se seriál odehrává v Las Vegas, není náhoda. Zdejší kriminální oddělení patří k nejlepší v USA. Před ní je jen ta z Quantica ve Virginii.

 

8. LGBT komunita nemá Kriminálku Las Vegas příliš v lásce. Gayové a lesbičky tvrdí, že seriál je ukazuje ve špatném světle. Zástupce sexuální menšiny je prý v ději vždy obětí nebo vrahem.

 

 

kriminálka las vegas
Zdroj: TV Nova kriminálka las vegas
 

 

9. Všechna zařízení v laboratoři jsou podle tvůrců plně funkční. Buď byly zakoupeny, darovány nebo půjčeny.

 

 

10. Seriál získal mnoho ocenění. 6x získal cenu Emmy a 12x byl nominovaný na Zlatý Glóbus.

 

 

Pátou sérii Kriminálky Las Vegas si nenechte ujít každý den na Nova action. Program vysílání naleznete ZDE.

 

VIDEO: Laurence Fishburne: z Matrixu do Kriminálky Las Vegas

 

 

Nova action