TOP 6 zajímavostí o hitu Mrtvý bod! Podle čeho je seriál pojmenován?

Mrtvý bod
Zdroj: Oficiální zdroj

Na newyorském Times Square se najde taška, ve které je živá mladá žena, jejíž tělo je pokryto záhadným tetováním. Vůbec nemá ponětí, kdo je, odkud přichází a jak se tam dostala. Agent FBI Kurt Weller, jehož jméno má vytetované na zádech, byl díky tomu k případu povolán. Začíná se domnívat, že každé tetování je vodítkem ke zločinům, které bude třeba vypátrat. S každým vyřešeným případem se agenti dostávají blíž k identitě záhadné krásky, kterou prozatím pojmenovali Jane Doe

Seriál Mrtvý bod se těší velké popularitě a díky všem tajemství, které děj skrývá, ho diváci sledují s ohromným zaujetím. My vám nyní přinášíme několik zajímavostí, které seriál doprovází. Podle čeho je seriál pojmenován a v čem tkví jméno hlavní postavy?

 

Pokrýt kůži herečky Jaimie Alexander nebylo nic lehkého. Tetováním zabralo třem maskérům asi šest hodin. Některá z tetování Jane Doe jsou skutečná. Jaimie totiž má 9 tetování, která maskéři zapracovali do těch falešných.

 

Seriál je pojmenován doslova podle slepé skvrny v oku, kterou má každý člověk. Způsobuje, že v určité vzdálenosti a konkrétním úhlu danou věc nevidíme.

 

Je to podruhé, kdy byla postava herečky Jaimie Alexander nalezena nahá a bez paměti - stalo se tak ve sci-fi seriálu Kyle XY.

 

Mrtvý bod
Zdroj: Oficiální zdroj

 

Jako Jane Doe (v případě mužů John Doe) se v USA označují pacienti, mrtvá těla či lidé, kteří z nějakých důvodů nemohli být identifikování.

 

Názvy epizod 10. - 22. dílu 2. série (2016) jsou palindormy, což znamená, že se čtou stejně zleva i zprava. Zároveň prostřední písmena těchto dílů dávají dohromady „Kurt Weller SOS“.

 

Postava Patterson byla původně zamýšlena jako 45letá žena s velmi přísnou povahou.

Mrtvý bod

 

Seriál Mrtvý bod sledujte na kanálu Nova action. Program vysílání naleznete ZDE!

 

Nova action