Údajný čínský milionář rozhazoval z okna tisíce bankovek. Proč?

Údajný milionář rozhazoval z domu peníze
Zdroj: Youtube / FoxNews

Chudinská čtvrť v Hongkongu zažila před Vánoci pořádně bizarní chvíli. Z okna obyčejného činžovního domu totiž začaly znenadání padat peníze.

Když z oken začalo padat neskutečné množství bankovek v hodnotě jednoho hongkogského dolaru, lidé na ulici nevěřili vlastním očím. Po chvíli se ze šoku však vzpamatovali a samozřejmě si začali peníze rvát přímo do kapes. Když potom „z nebe“ dopadla na zem poslední bankovka, začalo pátrání po tom, kdo má tuto předvánoční nadílku na svědomí.

 

Po pár hodinách se zjistilo, že za celou věcí stojí 24letý Wong Ching-kit, jenž se na internetu prezentuje jako kryptoměnový milionář, ale ve skutečnosti je prý jen neškodný podvodníček.

 

Ještě ten den byl muž zatčen a odvezen na policii. Dodnes se pořádně neví, kolik bankovek na ulici vyhodil a proč to vlastně udělal. Samotný Wong tvrdí, že jeho čin měl ty nejčistší úmysly a ve chvíli, kdy peníze padaly z okna, si připadal jako Bůh. Podle známých z jeho okolí však šlo o dobře promyšlený marketingový tah, který měl za úkol informovat co nejvíce lidí právě o Bitcoinech.

 

Nova action