V brazilském vězení se volila královna krásy. Která trestankyně byla tou NEJ?

Brazilská věznice volila svou miss
Zdroj: Breaking news

Soutěže krásy jsou fenoménem, který se zjevně jen tak neomrzí. O titul nejkrásnější ženy se bojuje dnes snad již všude. Dokonce i ve vězení s maximální ostrahou.

Ženská věznice v brazilském Riu de Janeiru měla v těchto dnech o zábavu postaráno. Mezi tamními trestankyněmi se totiž hledala ta, která oplyvá nejen krásou, ale i osobností a svým přístupem k životu za mřížemi.

 

Do užšího výběru bylo vybráno 10 finalistek a záverečné kolo se uskutečnilo ve velkém stylu. Prostory věznice byly vyzdobeny a finále se mohli zúčastnit i příbuzní trestankyň. Všem 10 adeptkám se v ten den dostalo i speciální péče. Ženy měly k dispozici kosmetičku i kadeřníka a místo vezeňských mondúrů oblékly krásné šaty. V těch se pak producírovaly před porotou složenou z personálu věznice, která rozhodla o vítězce.

 

Mayana Alves
Zdroj: YouTube.com

 

Titul královny krásy si nakonec odnesla Mayana Alves, drsňačka s tetováním, která za odměnu obdržela žehličku na vlasy a fén. Vystřídala tak předchozí královnu Michelle Rangel, jenž byla zavřena za obchodování s drogami.

 

Podle ředitelky věznice Janainy Fernandes nemá však soutěž sloužit jen k pobavení. Jejím hlavním cílem je prý navýšení sebedůvěry, kterou mnoho žen postrádá. Zároveň má program pomoct v přípravě na návrat do společnosti a přimět trestankyně, aby se na stejném místě už nikdy znovu neocitly.

 

 

Nova action