V Indii učí batolata programovat! Chtějí je připravit na budoucnost v digitálním světě

Indové učí děti programování
Zdroj: vice.com

Žijeme v době technologií a dnes už nikoho nepřekvapí, když malé děti umí ovládat tablet či počítač. V Indii se však rozhodli, že ani to nestačí, a i ti nejmenší musí umět víc. V zemi proto vznikla speciální škola, kde učí děti programovat.

Indové si myslí, že právě v programování je budoucnost, a proto v zemi vznikla škola pod názvem ZugZwang Academy, kde se to učí i děti, co ještě neumí ani mluvit. Na lekce počítačového kódování tak dochází kromě klasických školáků často i batolata (spolu s rodiči) a je otázkou, jak moc se toho děti v tak nízkém věku mohou naučit. Zakladatel a ředitel netradiční školy Karan Baja si však za projektem stojí a tvrdí, že tento systém vzdělání je od běžné školy opravdu prospěšný a programování je podle něj stejně důležité naučit se psát a počítat.

 

„Školy si musí uvědomit důležitost programování,“ řekl Baja pro web Vice.com a dodal, že děti si díky programování rozvíjí logické myšlení, což jim v budoucnosti plné digitálních pomůcek může pomoci prosadit se. „Nemyslíme si, že každý náš absolvent bude automaticky softwarový inženýr. Mohou to být umělci, lékaři i právníci,“ tvrdí ředitel, o jehož školu je prý velký zájem.

 

Indové učí děti programování
Zdroj: vice.com

Nova action