Většina žen chodí na rande, jen aby se zadarmo najedla, zjistila studie!

starší muž mladší žena
Zdroj: Getty Images

Chodíte na rande, protože doufáte, že narazíte na velkou lásku? Tak pozor, spousta žen vidí za romantickou schůzkou něco zcela jiného! Potvrdila to studie provedená v Kalifornii.

V prosluněné Kalifornii bylo osloveno 820 žen. Ty byly v následném on-line průzkumu dotázány, z jakého důvodu chodí na rande. A výsledky? Překvapivé.

 

Téměř 33 % oslovených respondentek totiž počítá s tím, že na ně muž zaplatí útratu. Proto taky chodí na schůzky – ne za účelem seznámit se, ale pouze se zadarmo najíst. Toto chování má dokonce odborné označení a říká se mu „foodie call“.

 

Ačkoliv většina žen uvedla, že „foodie call“ praktikují jen výjimečně, psychologové Brian Collisson, Jennifer Howell a Trista Harig ve zveřejněné studii uvádí, že právě tyto ženy spojují určité charakterové rysy, jenž rozhodně nejsou pozitivní. Patří mezi ně totiž psychopatie, machiavellismus a narcismus.

 

Studie byla zveřejněna v časopisu Society For Personality And Social Psychology a v jejím závěru jasně stojí, že výsledky se nemusí týkat pouze žen. Na mnoha schůzkách totiž za muže platí i ženy, a proto je dost možné, že „foodie call“ se tak týká i opačného pohlaví.

Nova action