Zádrhel nového iPhonu: Opěvované Face ID se dokázalo oklamat

Apple ID
Zdroj: Reuters

Mělo to být nejlepší zabezpečení telefonu vůbec. Není! Společnost Apple v těchto dnech řeší nepříjemný zádrhel se svým novým Iphonem X. Vypadá to totiž , že jeho nová funkce Face ID, díky které se dá telefon odemknout pouze pomocí tváře, není tak dokonalá, jak o ní společnost básnila. Dá se totiž obalamutit.

Apple pěl o Face ID ohlasné ódy a přesvědčoval uživatele, že tato nová funkce je zcela bezpečnější než běžné Touch ID, kdy jste museli telefon odemknout pomocí snímače otisku prstů. Expertům z bezpečností firmy Bkav Corporation však stačil pouhý týden na to, aby tvrzení o údajně nejlepším zabezpečení telefonu dokázali vyvrátit. Face ID pobrobili mnoha testům a přišli se zajímavým zjištěním.

 

Ve 3D tiskárně vyrobili masku za 150 dolarů, která byla následně upravena tak, aby co nejvíce odpovídala tváří naskenované v telefonu. Tu potom přes Face ID vyzkoušeli a světe div se, telefon se podařilo bez jakýchkoliv zábran odemknout.

 

Maska na Face ID

 

Ačkoliv je toto selhání menším bezpečnostním problémem, běžných uživatelů se podle expertů nedotkne. Riziko zneužití identity pomocí 3D masky totiž hrozí spíše výše postaveným osobám, např. politikům, jejichž osobní údaje by mohly být zneužity.

 

ČTĚTE TAKÉ:

BLOG: Co když nás technika zcela pohltí?

Microsoft chystá další novinku. Pracuje na skládacím tabletu

 

Nova action