podrobnosti o akci

Zámek Štiřín chystá oslavu! Bohatý program si užijí i děti

Tradiční akce pro celou rodinu na zámku Štiřín
Zdroj: TV Nova

Na zámku Štiřín v Kamenici oslaví v sobotu 5. října den Hanuše Ringhoffera. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku zámku, zámeckého parku a například výstavu fotografií obnovy zámeckého parku a areálu. Na místě budou i atrakce pro děti a dospělé.

"Překrásné interiéry i exteriéry štiřínského areálu určitě stojí za prohlídku. Pro návštěvníky jsme opět přichystali bohatý program v podobě například výstavy exponátů ze sbírek Národního technického muzea spjatých s rodinou Ringhofferů, prodejní výstavy řemeslných výrobků a květin, pro děti i dospělé třeba divadelní představení anebo ukázku dravců a sov," zve generální ředitel Zámku Štiřín Václav Hrubý.

 

"Nenechte si ujít i unikátní výstavu fotografií k 25. výročí cyklu koncertů Sukův hudební Štiřín, který jsem měl tu čest s pravnukem Antonína Dvořáka, Mistrem Josefem Sukem, založit a dodnes se koncerty těší velké oblibě," dodal Václav Hrubý.

 

Den Hanuše Ringhoffera
Zdroj:

Návštěvníci si mohou zajít na prohlídku zámeckého parku se známým dendrologem Václavem Větvičkou, který také návštěvníky srdečně zve: "Naše komentovaná prohlídka v duchu podzimního loučení s přírodou začíná v 9:15 hod. Na zámku Štiřín si jednoho z původních majitelů, Hanuše Ringhoffera, pravidelně připomínají v sobotu nejbližší 6. říjnu, který je svátkem všech Hanušů."

 

"Zajímavostí je, že toto není pravé baronovo jméno. Pokřtěn byl jako Jan Křtitel, Johann Baptista, příjmením Ringhoffer. Hanuši mu říkali v rodině, jako Hanuš se podepisoval i na úřední dokumenty. A tak se jméno stalo oficiálním," dodal Větvička.

 

 

 

Hanuš Ringhoffer řídil koncern Ringhoffer-Tatra a byl také generálním ředitelem pivovaru ve Velkých Popovicích, který tato rodina průmyslníků založila. Více o historii rodiny Ringhofferů a rozmanitého štiřínského areálu se dozvíte v knize Jakou cenu má rozkvetlý Štiřín, jejíž autogramiáda autorů Václava Větvičky a Václava Hrubého je na odpoledním programu.

 

Zavítejte s rodinou a blízkými na Den Hanuše Ringhoffera na zámek Štiřín. Brány jsou otevřeny od 8 do 16 hod! Více informací a harmonogram akce najdete na www.stirin.cz a štiřínském Facebooku.

TN.cz