Závislost na telefonu: Vědci přišli na to, jak neustálé koukání do displeje působí na náš mozek!

muž s mobilem
Zdroj: getty images

Nedáte svůj mobil z ruky a prakticky každou minutu ho kontrolujete? Tak pozor! Závislost na smartphonech totiž v mozku vytváří podobné reakce jako u závislosti na drogách.

Statistiky poukazují na fakt, že v průměru odemkneme svůj telefon až 28x za den. Lidé, kteří jsou na svém smartphonu opravdu závislí, ho zkontrolují více než 60x za den!

 

Podle nových studií, které se prováděli hlavně s vysokoškoláky, se ukázalo, že časté používání mobilních telefonů vyvolává stejné chemické reakce v mozku jako u užívání drog.„Neurologické procesy v mozku závislých jsou velmi podobné těm, které můžeme pozorovat například u lidí zneužívajících opiáty proti bolesti jako oxykodon,“ uvádí Erik Peper z University v San Francisku ve studii publikované na stránkách Neuroregulation.org.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Firma vyrobila speciální brýle pro rozšířenou realitu. Fungují zcela jinak, než byste čekali!

25 nejpoužívanějších a nejhorších hesel! Je mezi nimi i to vaše?

 

Tato závislost má navíc špatný vliv na náš mozek a působí negativně i v oblasti psychiky. Člověk, jenž tráví nadměrné množství času na svém telefonu, totiž nemá dostatek osobního kontaktu a může se stát, že upadne do depresí a začně se cítit osaměle.

 

OK, my teda telefony vypínáme! A vy?

Nova action