Pozor na pitný režim! I v zimě je hydratace velmi důležitá

Pít je potřeba často a pravidelně, nikoliv jen když pociťujeme žízeň. A pozor, není důležité hlídat si příjem tekutin jen v létě, ale i v zimě! Ačkoliv to spousta lidí možná netuší, i v chladnějším počasí hrozí dehydratace a v důsledku toho zdravotní problémy.

Vyrážíte v zimě za sluncem? Na tohle si dejte pozor!

Čím dále více Čechů dává před mrazem a horskými středisky přednost prosluněným písčitým plážím ve vzdálených destinacích. Mimo jiné proto, že ceny pobytů v cizokrajných končinách zaznamenaly citelný pokles a může si je dovolit stále více turistů. Vycestovat do teplých krajin, zatímco u nás mrzne, až praští, se může zdát jako pohádkový sen. Aby se nezměnil v noční můru, je třeba myslet na několik základních opatření.

Nejčastější výmluvy nezodpovědných řidičů. Co neříkat při bouračce?

Začala zima a s ní také bohužel mnoho dopravních nehod. Každé ráno se tedy musíme popasovat s nejčastějšími výmluvami, proč dotyčný není s autem na silnici, ale nachází se ve svahu, na obrubníku, ve stromě, na střeše, v jiném autě, na cizí zahradě, nebo v potoce.

VIDEO: Ruský stařík vypije naráz 3 láhve vodky. Podívejte se, jak dopadne

To, že Rusové milují alkohol, je všeobecně známá věc. Statistiky loňské ledna dokonce ukázaly, že alkohol může ročně za předčasnou smrt 30 % ruských mužů a 15 % žen. Skoro to vypadá, že v zemi se razí heslo "Kdo nepije, není Rus". Jen se podívejte, kolik toho do sebe vyklopil jeden ruský stařík.

DRSNÝ IDITAROD: Češka popsala závod se psím spřežením v - 40 °C

Každý rok se na promrzlé Alijašce koná závod psích spřežení Iditarod. Letos se uskutečnil na začátku března a mezi soutěžícími se objevila i Češka Misha Wiljes. Rodačka z Prahy nyní v rozhovoru pro Refresher.cz prozradila, jak náročný závod byl a jaké podmínky panovaly na obtížné trati.

Lékaři upozorňují: Hlídejte si pitný režim, hydratace je důležitá i v zimě

Díky osvětě a propagaci zdravého životního stylu každý ví, že je třeba pít často a pravidelně, nikoliv jen když pociťujeme žízeň. Mnoho lidí si však hlídá přísun tekutin hlavně v létě a s příchodem podzimu a zimy pitný režim šidí. Přitom i v chladnějším období organismu hrozí dehydratace a v důsledku toho mnohé zdravotní komplikace.

3 důvody, proč raději cestovat v zimě

Mrazivé počasí a povětrnostní podmínky, které by znechutily i samotného Krakonoše, nejsou sice lákadlem zahraničních výletů, přesto však má zima v evropských metropolích své kouzlo. Proč vyrazit teď a nečekat na slunečné jaro?