Bezpečí pro mobilní závisláky! Ve světě vznikají chodníky pro zírání do smartphonu

Žijeme v digitální době a každý z nás má smartphone. A protože někteří jedinci nemohou bez svého chytrého telefonu být ani minutu, často i po silnici či chodníku kráčí s očima upřenýma do mobilu a nevnímají okolní svět. A aby se zabránilo nehodě, přišlo britské město Manchester s nápadem, jak zajistit mobilním závislákům bezpečí.

Google chystá novou sociální síť! Chce konkurovat Facebooku

Ačkoliv to společnosti Google s její sociální sítí Google + nevyšlo a neúspěšný konkurent Facebooku dnes již neexistuje, velký internetový gigant to nevzdává a podle posledních informací testuje novou sociální síť. Ta se má od těch ostatních však zcela lišit!

Google míří do světa chytrých telefonů. Ukázal podobu smartphonu Pixel 4!

Jelikož už i společnost Google míří do světa chytrých telefonů, byl na Twitteru představen první pohled na smartphone Pixel 4. Ten bude unikátní díky svému čtvercovému modulu fotoaparátu.

Jak proměnit iPhone v legendární Game Boy? Ukážeme vám to!

Určitě si vzpomínáte na starého dobrého Game Boye. Kdo totiž kdysi tuhle hračičku vlastnil, byl mezi kamarády frajer!

Samsung představil svůj první ohebný smartphone!

Jihokorejský výrobce spotřební elektroniky Samsung Electronics představil několik nových telefonů, včetně ohebného přístroje Galaxy Fold. Ten bude na trh uveden 26. dubna a bude se prodávat za 1 980 dolarů.

Novinka Instagramu: Přibude samostatná aplikace pro nakupování

Jelikož patří Instagram k nejpopulárnějším sociálním sítím světa, je jasné, že se stále zdokonaluje. Na jakou novinku se mohou uživatelé těšit?

Projíždíte často před spaním sociální sítě? Tak pozor! Hrozí vám závažné zdravotní problémy

Rádi před spaním projíždíte sociální sítě? „Scrollování“ Instagramu v posteli je pro vás už každodenní rutinou? Tak to pozor, je to zdraví škodlivé!

Apple schválně zpomalil starší modely iPhonů! Je to pro dobro telefonů, nebo se jedná o marketingový tah?

Apple má na triku další malér. Po problémech s Face ID u iPhonu X, je tentokrát společnost obviňována z toho, že schválně zpomaluje starší modely iPhonů.

Nemáte s kým zajít na pivo? Nezoufejte! Nová aplikace vás spojí s lidmi, kteří půjdou rádi

Na pivo či na panáka zajde každý chlap rád. Ne vždy se ovšem na posezení najde ten správný parťák. Máte i vy problém s tím, že vaši kamarádi pořád nemají čas nebo je jejich partnerky prostě na „jedno“ nechtějí pustit? Žádný strach! Skupina mladých nadšenců smartphonů vymyslela novou mobilní aplikaci, která vám společnost do hospody najde sama.

BLOG: Co když nás technika zcela pohltí?

Nebude to trvat dlouho a přijde doba, kdy budou smartphony tak inteligentní, že je nebudeme moct vypnout bez jejich souhlasu. Tedy aspoň ne legálně. Trochu to připomíná téma eutanazie a vlastně to není daleko od pravdy. Hranice, kdy se stírá rozdíl mezi živou bytostí schopnou uvědomění si sebe sama a umělou inteligencí se stejnou dovedností, bude čím dál tenčí.